Portfoolio

Rahvamajade tuur – Sandra ja Jalmar Vabarna, Harri Lindmets

Foto: Silver Tõnisson

Eesti Pärimusmuusika Keskus korraldab taaskord August Pulsti omaaegsete ringreiside vaimust kantud turnee, millega sõidutame pärimusmuusika rahvani. Kontserdi külastaja saab näha, kuivõrd elav ja mitmekihiline on meie pärimusmuusika, kuna lavale astub pillimängijaid kolmest põlvkonnast.

Igas rahvamajas saab kuulda kohalike noorte talentide musitseerimist, mis annab aimu meie pärimusmuuska tulevikust.

Võrumaa rahvamuusik ning omal ajal ka Võhandu kolhoosi aseesimehena asjatanud Harri Lindmets mängib nii lõõtspillilugusid kui kannelt ning läbi tema kuuleme põnevaid lugusid minevikust. Harri on omanäolise stiiliga lõõtsamängija, kes on pärit legendaarsest pillimeeste traditsiooniga perekonnast, kuid lisaks pillimängule on ta tuntud ka oma suurepärase muheda võru huumori poolest.

Sandra ja Jalmar Vabarna on tänases eestis ühed tuntuimad pärimusmuusika edendajad ning lubavad meile pilguheidu meie muusika praegusesse olekusse. Nad on kasvanud üles pärimusmuusika keskel, õppinud seda ülikoolis ning hetkel murravad piire pärimusmuusikast ainest saava ansambliga Trad.Attack!. Kahekesi on Sandra ja Jalmar pilli mänginud ja laulnud alates tutvumisest. Nende repertuaaris on lugusid ja laule nii meilt kui mujalt ning pillipargis torupill, parmupill, karmoška, erinevad vilepillid ja kitarrid.

Kontserdid:

07.03 kell 19.00 Tori Rahvamaja
08.03 kell 19.00 Iisaku Rahvamaja
09.03 kell 19.00 Tabivere Rahvamaja
11.03 kell 19.00 Nõuni Rahvamaja
12.03 kell 16.00 Haanja Rahvamaja